Åsta Wathne Aasmyr gir oss en innføring i prosedyren for kalsiumhydroksidinnlegg.

Elin Fagerheim presenterer det nye kvalitetssystemet vårt og det nye intranettet (sharepoint).

Du er viktig for Tannhelse Rogaland og vi setter pris på ditt lederskap.
Som ny leder er det mye du skal sette deg inn i.
Vi håper at du her får den informasjonen du trenger for å få en god start.

Tema for dette webinaret er MI.
MI er forkortelse for Motiverende Intervju, og blir også kalt for motiverende samtale.
Mi er en anbefalt samtalemetode for å motivere til adferdsendring. Retningslinjene i TannBarn sier at «Tannhelsepersonell bør benytte motiverende intervju for å hjelpe barn og unge til å endre uheldige tannhelsevaner». Metoden bør brukes i samtale med barn og foresatte, og i samtale med ungdom.
Selvfølgelig bør metoden brukes i samtale med alle pasienter når en ønsker å oppnå en adferdsendring.
Helsedirektoratet har egen nettside for MI samtaler. Der kan dere finne mer info, øvelser dere kan gjøre og filmer om MI.
I tillegg har Helsedirektoratet et Podkurs med tema MI, rettet mot helsepersonell.
Rekrutteringsprosessen starter med en grundig jobbanalyse. Det er her man definerer kravene man skal vurdere søkere på senere i prosessen. Dette viktige forarbeidet setter rammene for den videre rekrutteringen.
Om dette kurset
Kurset skal gi grunnleggende innføring i hvordan skrive en god jobbanalyse.
